Proces hojení a jak se starat o čerstvé tetování?

  Péče o tetování není těžká věc jak si mnoho lidí myslí (v dnešní době je mnoho super prostředků viz. 3. odstavec, které hojení usnadňují). Při dobré imunitě se tělo zvládne zahojit samo. Pokožce můžeme pomoc krémem pro dostatečnou hydrataci. Je dobré to s péčí tolik nepřehánět, ale zároveň to zase úplně nezanedbat. Zbytečné přemazávání krémem může způsobit mokvání čerstvé rány, ale zase žádná hydratace může způsobit praskání kůže.

 

  Poškození kůže při tetování můžeme přirovnat k popálení druhého stupně. Jako když se víc spálíte na sluníčku. Stejně se tak tetování hojí. Tetovaná kůže je první tři až čtyři dny citlivá na sluníčko nebo horkou vodu. Proto čerstvé tetování nevystavujte přímému slunci a nekoupejte se v horké vodě. Pátý den začíná kůže svědit z důvodu hojení a zatahování rány. Další dny se začne kůže loupat. Tento proces výměny kůže trvá 28 dní. Za měsíc je vše zahojené. Hydratovat pokožku můžete i po zahojení. Tetování tím vždy oživne a barvy zůstávají dlouho syté.

 

  V dnešní době je mnoho prostředků, které pomáhají s hojením čerstvé kérky. V mém studiu používám průhlednou hojící náplast značky Unistar. Tato náplast je na tři až šest dní. Je voděodolná a zjednodušuje péči a celý proces. Pro mě je to jistota, že vše se dobře zahojí. Jen upozorňuji, že za následnou péči si každý zákazník ručí sám. Proto je dobré dbát o své tetování dle rady svého tatéra.

 

  Po sundání průhledné hojivé fólie se může začít tetování mazat krémem jednou až dvakrát denně. Stačí slabá vrstva, aby se krém rychle střebal a nedělal mastný film. Na trhu je dnes mnoho druhů hojivých krémů. Já osobně mám nejraději jednoduché s přírodním složením bez parfémů. Jako je bambucké máslo nebo kokosový olej, ale oboje dohromady má nejlepší konzistenci. Bambucké máslo je vhodné na všechny typy pokožky. Dobře se vstřebává, zvláčňuje a vytvoří hedvábný nemastný, ochranný film. Kokosový olej  má antibakteriální a protizánětlivý efekt. Obsahuje antioxidanty a tím napomáhá lepšímu hojení. Krémy mám k dispozici u mě ve studiu a dávám je ke každému tetování.

 

  V průběhu hojení se nekoupejte v horké vaně. Sprchování bude vhodnější. Po dobu co máte průhlednou fólii na kůži se příliš nenamáhejte jako je například cvičení ve fitku nebo běhání. Tetování by se nemělo pod fólií zapotit.

 

  Je důležité přijít na tetování odpočatý a najezený. Kůže musí být dobře hydratovaná a nesmí být spálená od sluníčka. Pokud jedete k moři raději si plánujte termín na tetování po dovolené nebo aspoň dva až tři týdny před dovolenou. V létě má sluníčko tendence barvy vytahovat a tím pak více blednou. Proto chraňte tetování opalovacím krémem s vysokým UV faktorem.

 

  Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo potřebujete radu nebojte se ihned zeptat svého tatéra. Já osobně se vždy zajímám jak se vám tetování zahojilo. Vždy apeluji na to abyste mi poslali fotografii svého tetování po měsíci od našeho setkání. Takže je o vás od začátku do konce postaráno.